Forum pszczelarskie - Pasieka Wędrowna
Forum pszczelarskie - Pasieka Wędrowna

Inne tematy - Pasieka po zmarlym Ojcu Dolny Śląsk / gm. Olszyna

MarS - 15.08.10, 08:35
Temat postu: Pasieka po zmarlym Ojcu Dolny Śląsk / gm. Olszyna
Witam niedawno zginął mój Ojciec pozostawiając 27 wolnostojących ( widocznych na zdjęciu) + inne ule ( warszawskie, poznańskie … i inne akcesoria) akcesoria to ramki , jakieś tam listewki miodarka na 3 ramki (stan dobry ++)
Nie wiem co teraz z tym fantem zrobić, być może jakiś okoliczny pszczelarz może to przeczyta i uda się chodź cześć pasieki uchronić przed zatraceniem !!
Na razie udało mi się pstryknąć takie zdjęcia (będąc ukąszony w potylice :/ )





Prosiłbym kolegów o wycenę ile mógłbym zażądać za 1 ul ? żebym wiedział i Ew. mógł oddać (gdyby to Ojciec słyszał  z bólem serca) za 1/2 ; 1/3 ceny
Dodam więcej (nie sprawdzałem dokładnie) ze ule w 90-95% są zamieszkałe a miód w środku raczej nie wykręcony …
Nie wiem w przyszłym tygodniu planuje się jeszcze tam pokazać tak wiec w razie czego mógłbym być na miejscu … w innym razie podaje kontakt na siebie :

GG: 1223188
Tel. 798-997-494
Mariusz_siwicki@wp.pl

Pozdrawiam

MarS - 21.03.11, 20:16

Ponawiam temat sprzedaży Uli po ojcu !!

Tym razem spraw wygląda tak , ze na papierze jestem pełnoprawnym właścicielem tak wiec nie powinno być problemu z odbiorem. (sam zresztą mogę się pofatygować i wstawić w wyznaczonym terminie, jednak muszę pokonać 300KM wiec licze na konkretna ofertę! )cena jaka mnie interesuje to 100zł/ szt. (w podobno 12 ulach widziano pszczoły przy pierwszych promykach słońca, ale nikt z nas tam nie zaglądał)

dane na siebie podałem wyżej

Ps. gdyby ktoś z forumowiczów był wstanie wycenić miodarkę (aktualna lokalizacja - Zgorzelec) z nierdzewki w stanie dobry ++ (nie ma korka od spodu, ale jest raczej nie potrzebny) i podał cenę to byłbym wdzięczny... bo naprawdę nie wiem po jakich kosztach mógłbym ja oddać w dobre ręce. Zdjęcie miodarki to :
http://img62.imageshack.us/f/p3150171.jpg/


Ps. mam jeszcze przyrząd elektryczny służący do topienia wosku (węzy ) ze starech ramek... ale niestety nie pstryknąłem zdjęcia... zainteresowani pewno wiedza o co chodzi , więc gdyby co to prosze o info ... a w razie poważnej oferty to i zdjęcie możne się prześle :)

Pozdrawaim

MarS - 09.04.11, 18:28

Oferta nieaktualna :
Roje pszczół +2 ramki z 5go poszły za 500zł
7 uli poszło za 200zł

Gdyby co to mam jeszcze 2 zadymiarki :) miodarke ręczną z nierdzewki na 3 ramki (warta uwagi!) fotke moge podesla i topiarkę elektryczna do wosku ... fotki za jakis czas

To tyle co pozostalo mi po pasiece ... poza resztakim miodu i nastawionym na 10 Lat półtoraku ;)

Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group