Forum pszczelarskie- pasieka wędrowna
Regulamin •  FAQ •  Szukaj •  Użytkownicy •  Stats •  Rejestracja •  Zaloguj •  Galeria •  Download
 

Znalezionych wyników: 6
Forum pszczelarskie - Pasieka Wędrowna
Autor Wiadomość
  Temat: Zakladanie pasieki
radiesteta

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 27571

PostForum: Inne   Wysłany: 03.07.10, 16:59   Temat: Zakladanie pasieki
To nie ja chce pryskać. To właściciele okolicznych terenów czasami opryskują swoje. Nie mam na to żadnego wpływu.
  Temat: Zakladanie pasieki
radiesteta

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 27571

PostForum: Inne   Wysłany: 20.06.10, 21:13   Temat: Zakladanie pasieki
A jeszcze mam pewien problem - pytanie. Ule stałyby obok kilku drzew wiśnie i czereśnie. Wiem, że pszczoły są bardzo wrażliwe na opryski. Jak rozwiązać taką kwestię ? Czy do się to pogodzić ? Proszę o konkretne preparaty lub inne sposoby.
  Temat: Zakladanie pasieki
radiesteta

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 27571

PostForum: Inne   Wysłany: 17.06.10, 21:53   Temat: Zakladanie pasieki
potok5 napisał/a:
Rozumiem,że chcesz kupić już ule z pszczołami. Bo same ule to kup kiedy chcesz. Jeśli z pszczołami to powinny to być rodziny silne,zdrowe(leczone-warroza) i zakarmione. Takie,żeby mogły spokojnie doczekać wiosny. Bo sierpień, a tym bardziej wrzesień to już początek nowego sezonu. Teoretycznie przyjęte jest,że sezon pszczelarski konczy się wraz z końcem kwitnienia lipy czyli około 15-20 lipca. Po miodobraniu układa się wstępnie gniazda do zimy i zakarmia pszczoły. Ci którzy korzystają z pożytków późnych takich jak gryka czy wrzos mają sezon trochę dłuższy i inaczej przygotowują pszczoły do zimy. Zima nie jest taka zła dla pszczół. Jak masz szczelny ul, dobrze zakarmisz i przeprowadzisz leczenie to wiosną ruszą radosne do pracy...a później to tylko,żeby pogoda była i umieć opanować nastrój rojowy :roll:
pozdrawiam.


Dokładnie tak. W tym roku tak do końca sierpnia chciałbym kupić albo zasiedlone ule albo nie wiem co lepiej nowe ule i zasiedlić je pszczołami + podstawowy niezbędny sprzęt: podkurzacz, strój + dłutko i szczotkę.
  Temat: Zakladanie pasieki
radiesteta

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 27571

PostForum: Inne   Wysłany: 16.06.10, 22:09   Temat: Zakladanie pasieki
potok5 napisał/a:
Masz rację. Zamiłowanie to podstawa! A podobno dla chcącego nic trudnego! Ja sam jestem początkujący. Pszczoły mam trzeci sezon, czytam książki,śledzę fora, a i tak wciąż mało wiem! Na własnym przykładzie wiem ,że teoria to za mało. Całą zimę czytam, planuję, zakładam....a tu od wiosny pszczoły wodzą mnie za nos jak chcą! Błędy np. z maja będę mógł po raz kolejny spróbować ominąć w maju za rok...a to kawał czasu! Teraz pomału znowu planuję jak to za rok będę gospodarzył. Mimo błędów i pewnych strat zdobyłem kolejne cenne doświadczenia, a i tak poza tym wiszę co kilka dni na telefonie i rozmawiam ze starszym kolegą i pytam często o prozaiczne sprawy setny raz. Faktem jest,że miodu w tym roku mam więcej niż w poprzednim więc zeszłoroczne doświadczenie dało dobry skutek.
Nie chciałbym Cię zniechęcać wręcz przeciwnie! Musisz mieć przynajmniej miejsce na swoje ule. Wiedzę powoli zdobędziesz. Nawet z forum.Może warto się przejść do Związku Pszczelarskiego w Twoim mieście. Tam napewno ktoś Ci pomoże! Na śląsku jest sporo pszczelarzy. Pomógłbym Ci chętnie, ale mieszkam kawał drogi od Ciebie.Ja np. pszczołami interesowałem się od zawsze, ale nikt w mojej rodzinie się tym nie zajmował. Dopiero dosłownie trzy lata temu PRZYPADKOWO podczas wykonywania usługi w jakimś zakładzie pracy usłyszałem jak pewien facet opowiada komuś o pszczołach. Za kilka dni byłem tam ponownie i zapytałem go czy jest pszczelarzem itd. I tak do dzisiaj co kilka dni dzwonie i truję mu głowę.
Najważniejsze to miejsce, ule i trochę sprzętu! Pszczoły zawsze da się załatwić, kupić itp.
pozdrawiam!


Dokładnie. Tyle właśnie już wiem, że pszczoły są niezwykle sezonowymi zwierzętami i błędy najczęściej wychodzą po zimie gdy może cała rodzina ula nie dożyć wiosny. Do tego pszczelarstwo tak jak inne nauki nie omijają jak to nazywam teorie dwoistości czyli różne drogi do tego samego celu. Obserwowałem kilka dyskusji na temat wyższości poszczególnych rodzajów uli nad sobą. Są zwolennicy Dadantów, wielkopolskich i warszawskich poszerzonych. Każda strona ma swoje racje i zalety ale też i wady.

Napiszcie czy gdybym jeszcze w tym roku np w sierpniu lub wrześniu chciał nabyć swoje pierwsze 2 ule to byłby to dobry okres czy raczej lepiej na wiosnę ?
A z tym związkiem pszczelarzy to poszukam.
  Temat: Zakladanie pasieki
radiesteta

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 27571

PostForum: Inne   Wysłany: 15.06.10, 19:36   Temat: Zakladanie pasieki
Czytam na ten temat, głownie w internecie,ale chcę wiedzieć czy mam w ogóle po co. Nie bardzo mam kontakty jeśli chodzi o pszczelarzy i domyślam się, że łatwo nie jest. Zwierzęta są ogólnie mało przewidywalne, ale sądzę, że to tylko kwestia wiedzy oraz oczywiście zamiłowania i zaangażowania.
  Temat: Zakladanie pasieki
radiesteta

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 27571

PostForum: Inne   Wysłany: 14.06.10, 22:40   Temat: Zakladanie pasieki
Witam wszystkich

Jestem nowy na tym forum. Zainteresowałem się pszczelarstwem i sam chciałbym zdobyć wiedzę oraz założyć własną pasiekę. Mam jednak zasadnicze pytanie: mieszkam na Śląsku w bloku. Nie mam działki ani innego terenu gdzie mógłbym postawić ule. W związku z tym czy jest jakieś rozwiązanie takiego problemu ??
 
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by geman

Sprzedaż miodu z własnej pasieki. Gwarancja jakości!!!

Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 17