Forum pszczelarskie- pasieka wędrowna
Regulamin •  FAQ •  Szukaj •  Użytkownicy •  Stats •  Rejestracja •  Zaloguj •  Galeria •  Download
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Ul mazowiecki
Autor Wiadomość
Machew 



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 14
Wysłany: 11.10.08, 22:16
Ul mazowiecki

Mam pytanie od zawodowych Pszczelarzy. Może któryś z Kolegów wie po co foliuje się ule dookoła? Nigdzie nie moge znaleźć na to odp. Na szkoleniu i w ksiązkach nie poruszono tego tematu. Czekam na posty - pozdr. Machew.

 
     
Moja pasieka: Michałów koło Radomia
Dadant1967 



Wiek: 56
Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 53
Skąd: Niemcy
Wysłany: 12.10.08, 15:13
Re: Ul mazowiecki

Machew napisał/a:
Mam pytanie od zawodowych Pszczelarzy. Może któryś z Kolegów wie po co foliuje się ule dookoła? Nigdzie nie moge znaleźć na to odp. Na szkoleniu i w ksiązkach nie poruszono tego tematu. Czekam na posty - pozdr. Machew.


Witam
Niewien gdzie kolega uslyszal o foliowaniu uli z zewnatrz, ja uwarzam ze to nic nie przynosi wrecz przeciwnie, pod folia morze zbierac sie wilgoc i ule szybko pruchnieja, a pszczoly siedza jagby w termosie niema morzliwocsi oddawania wilgotnosci ze scianek ula na zewnatrz.
W Kanadzie Pan PALA owija ule welna mineralna w foli ale jedynie ta ule zimowane na toczku i on urzywa uli zimnych cienlosciennych ogrubosci scianki 19- 25mm a mrozy dochodza do -40 stopni celsjusza.
W naszych warunka owijanie uli folia to glupota.
Od 23 lat prowadze pasieke w ulach o desce pojedynczej i nigdy nie przyszlo mi na mysl owijac uli folia, pasieka stoi na wysokosci 850mnpm w gurach Szwabi gdzie czasami hulaja zimne wiatry halne, no i pszczoly stoja na otwartych dennicach.
Ostatnio przymierzam sie do budowy uli ocieplanych, bo w praktyce okazalo sie ze ule zimne o pojedynczej desce sprawiaja pewne problemy z zimowla rozwojem na wiosnne i chorobami pszczelimi.
Pozdrawiam Krzysztof K Dadant1967
_________________
Pszczelarstwem zajmuje sie od 28 lat
buduje ule i eksperymentuje z pszczolami.

 
     
Moja pasieka: Pasieka 25 rodzin Niemcy Poludniowe
Dadant1967 



Wiek: 56
Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 53
Skąd: Niemcy
Wysłany: 12.10.08, 17:12
Re: Ul mazowiecki

Machew napisał/a:
Mam pytanie od zawodowych Pszczelarzy. Może któryś z Kolegów wie po co foliuje się ule dookoła? Nigdzie nie moge znaleźć na to odp. Na szkoleniu i w ksiązkach nie poruszono tego tematu. Czekam na posty - pozdr. Machew.


Witam
Ccialbym jeszczee cos dodac wlasnie na forum Polanki czytalem post Opakowanie uli folia w drugim poscie jest zalacznik filmowy prawdopodobnie z Kanady gdzie przczelarz na wiosne zdejmuje opakowania foliowe podwujne folie z pecherzykami powietrza, ale jak pisalem ma to sens tylko w krajach gdzie temperatury przekraczaja zima -40 stopni.
U nas lepiej zainwestowac w dobrze ocieplane ule z odpowiednia wentylacja.
Pozdrowienia Dadant1967
_________________
Pszczelarstwem zajmuje sie od 28 lat
buduje ule i eksperymentuje z pszczolami.

 
     
Moja pasieka: Pasieka 25 rodzin Niemcy Poludniowe
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by geman

Sprzedaż miodu z własnej pasieki. Gwarancja jakości!!!

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17