Forum pszczelarskie- pasieka wędrowna
Regulamin •  FAQ •  Szukaj •  Użytkownicy •  Stats •  Rejestracja •  Zaloguj •  Galeria •  Download
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Moja oferta
Autor Wiadomość
@DAN 




Wiek: 77
Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 178
Skąd: Raszyn-Rybie
Wysłany: 15.03.05, 15:02
Moja oferta

Interesują mnie plantacje rzepaku, malin oraz gryki, ewentualnie inne propozycje. Za postawienie 17 uli (tyle jednorazowo mieści mi się na przyczepę) daję plantatorowi 10l miodu, jednak warunkiem jest ustawienie uli w pobliżu gospodarstwa, tak by gospodarz miał na nie baczenie.

Odległość plantacji nie dalej jak 150km od miejsca stacjonowania mojej pasieki (Raszyn k. Warszawy).
_________________
Pozdrawiam
DAN
http://pasiekawedrowna.mazowsze.pl

 
     
Moja pasieka: 50 uli 1/2 Dadant + 50 odkładów w sezonie. Pszczelarstwem zajmuję się od 1970r.
ryszard13 



Wiek: 68
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 29
Skąd: Kraków-Cikowice
Wysłany: 15.09.06, 08:21

Witam.Pytanie może retoryczne,lecz uważam iż to plantator winien być zainteresowany pobytem pszczół na jego terenie. JeSli nie płaci, to winna to być usługa-przysługa bezpłatna. Pozdrawiam
_________________
Zapraszam na małe Co Nieco.

 


 
     
@DAN 




Wiek: 77
Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 178
Skąd: Raszyn-Rybie
Wysłany: 16.09.06, 23:48

ryszard13 napisał/a:
Witam.Pytanie może retoryczne,lecz uważam iż to plantator winien być zainteresowany pobytem pszczół na jego terenie. JeSli nie płaci, to winna to być usługa-przysługa bezpłatna. Pozdrawiam


Masz całkowitą rację, ale Polska to nie USA gdzie za postawienie pasieki przy plantacji pszczlarz dostaje średnio 25 dolarów od ula. Ja podczas 35 lat wożenia pszczół tylko raz otrzymałem zapłatę za postawienie uli na rzepaku było to jeszcze w latach 70. Dyrektor gosodarstwa był kiedyś pszczelarzem i dlatego był taki łaskawy. Oczywiście można było dostać zapłatę za postawiene uli w czasie kwitnienia sadów ale z tej formy korzystałem tylko dwa razy ponieważ bardziej mi się opłacało jechać na rzepak bez zapłaty, a podczas drugiego i ostatniego wywozu na sady w PGR wytruto mi pszczoły (o godz. 5.00 wykonali oprysk środkiem o karencji 2 godz. bo myśleli, że pszczoły tak wcześnie nie wylatują na pożytek).

[/list]
_________________
Pozdrawiam
DAN
http://pasiekawedrowna.mazowsze.pl

 
     
Moja pasieka: 50 uli 1/2 Dadant + 50 odkładów w sezonie. Pszczelarstwem zajmuję się od 1970r.
Kacper4500 



Wiek: 63
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 47
Skąd: Tychy
Wysłany: 26.01.09, 18:17

Hmm to ja czegoś tu nie rozumiem, bo w książkach wyczytałem że prawo narzuca cenę za zapylanie i w zasadzie zobowiązuje plantatora do uiszczenia zapłaty za wykonaną usługę.
Podane tez są tam wyliczenia i przykłady w jaki sposób wyliczyć należność za zapylanie.
Wytrucie pszczół jest karalne i to dość ostro, po prostu wystarczy zameldować.
Ile w tym racji, nie mam pojęcia.

 
     
@DAN 




Wiek: 77
Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 178
Skąd: Raszyn-Rybie
Wysłany: 26.01.09, 23:28

Ciekawy jestem jak by zareagował właściciel plantacji w momencie przedstawienia mu tego "biznes planu" za postawienie pszczół na terenie jego gospodarstwa?
Chociaż jest nadzieja, że sytuacja może się zmienić jak w wyniku CCD zostanie wielu z nas tylko ze wspomnieniem po pszczołach, a plantatorzy wreszcie zrozumieją ile im (pszczołom) zawdzięczają, bo do tej pory były miejsca z bardzo dużym napszczeleniem jak np. na plantacjach malin co rozbestwiło plantatorów. Ja osobiście wolałbym płacić tą daninę niż zostać bez pszczół.
Wytrucie pszczół, o którym wspomniałem miało miejsce ok. 1980r, były to trochę inne czasy ale też można było dochodzić wyrównania swoich strat. Ze względu na inne powiązania z tym PGR-em doszliśmy do porozumienia bez powoływania komisji w sprawie wytrucia pszczół. Jednak tak jak napisałem więcej już nie zawiozłem pszczół na zapylanie sadów.
W okolicy stacjonowania mojej pasieki jest sporo ogródków działkowych z dużą ilością drzew owocowych i "odpukać" jak do tej pory nikt mi pszczół nie wytruł.
_________________
Pozdrawiam
DAN
http://pasiekawedrowna.mazowsze.pl

 
     
Moja pasieka: 50 uli 1/2 Dadant + 50 odkładów w sezonie. Pszczelarstwem zajmuję się od 1970r.
Alex23p 



Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 29
Skąd: Mazańcowice
Wysłany: 27.01.09, 03:13

Opłaty! :mrgreen: To nie ten rejon świata-my żyjemy w kraju Zulu-gula.Chcerz mieć zysk to nie licz na opłaty,tylko szukaj dobrych porzytków.

 
     
jino2 



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 212
Wysłany: 27.01.09, 20:38

1. w USA to w ubiegłym sezonie chyba stało 90 S.
2. mam działkę w zagłębiu jabłkowym (30 km od Warszawy) i nie mogę postawić uli,bo mnie zjedli sadownicy i sąsiedzi.
3. pasieka stoi 100 km od warszawy i coraz więcej problemów na sam widok uli, a nieda się wstawić do piwnicy, chociaż po ramki to ktoś "łapy" wyciąga.
_________________
Andrzej

 
     
ander 



Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 43
Skąd: Suwałki / Michałów
Wysłany: 25.01.11, 17:09

_________________
ZAPRASZAM NA FORUM PASIEKI MICHAŁÓW -> UDZIELAMY PRAKTYCZNYCH PORAD

 
     
Moja pasieka: Pasieka Michałów
zeta 



Wiek: 39
Dołączyła: 29 Maj 2016
Posty: 2
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 30.05.16, 15:18

Dobrze opisane.
_________________
www.hotelsahara.pl/catering/

 
     
gucio1977



Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 1
Wysłany: 19.08.16, 12:38
potrzebne pożytki na 2017

WITAM
chętnie w 2017 dowiozę moje robaczki na zapylanie jak ważne dla rolnika- wszystkich ludzi(może kiedyś nasz naród to zrozumie) - interesuje mnie gryka, słonecznik, facelia i inne plantacje sami wiecie najlepiej oferuję 50 uli - odległość na drugim planie

POZDRAWIAM

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by geman

Sprzedaż miodu z własnej pasieki. Gwarancja jakości!!!

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16