Forum pszczelarskie- pasieka wędrowna
Regulamin •  FAQ •  Szukaj •  Użytkownicy •  Stats •  Rejestracja •  Zaloguj •  Galeria •  Download
 


Poprzedni temat :: Następny temat
ULE Z BARDZO ZACIENIONEGO MIEJSCA...
Autor Wiadomość
kamilwes




Wiek: 36
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 11
Skąd: Orońsko
Wysłany: 07.06.06, 19:18
ULE Z BARDZO ZACIENIONEGO MIEJSCA...

NO DOBRA... jak przenieśc ule ... mam problem bo moje ule sa w arboretum .. bardzo ciemnym... w okół drzewa... i tak wogule to mam je od 1,5 tyg ... więc...
jak dokonać przeniesienia ich ..w inne miejsce ... mam możliwość przeniesienia o 1 km pod akacje .. i o 15 metrów na otwartąprzestrzeń... w arboretum ..
co crobić.... :roll:

 
     
Moja pasieka: AVOCADO
odgo 




Wiek: 52
Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 31
Skąd: Oslo, Norwegia
Wysłany: 08.06.06, 09:07

Zasada amerykanska: mniej niz 3 stopy (czyli 1m) lub wiecej niz 3 mile (czyli ok. 5km). Przesuwaj co 2-3 dni wszystkie ule o ok. max 1 m w strone miejsca gdzie chcesz je miec az dotrzesz na miejsce :-) (tylko nie postaw przez przypadek jakiegos ula w miejsce innego przesunietego!) lub przenies na kilka dni o 5km a potem na nowe miejsce.

Jest jeszcze sposob o ktorym TYLKO czytalem (!!!) i nie testowalem wiec nie recze za rezultaty (!!!) przeniesc ul na nowe miejsce i przed wylotkiem (blisko) postawic galaz - poniewaz cos sie zmienilo pszczoly beda musialy sie przeorientowac i beda lataly taka spiralka nad ulem zeby "zrozumiec" co sie stalo. Ma to sens, jednak jak mowilem - nie testowalem.

Pozdrowienia
Grzegorz
_________________
I have no time to be in a hurry.

 
     
Moja pasieka: 10 rodzin, poczatkujacy
kamilwes




Wiek: 36
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 11
Skąd: Orońsko
Wysłany: 09.06.06, 23:17

eh fajnie postanowiłem podkasać drzewa zasłaniające ul i dosyć jasno się zrobiło .. a pszczółki zaczeły właśnie póżniej tak latać nad tym mjejscem... he . jest coś w tym..

 
     
Moja pasieka: AVOCADO
truten 



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 7
Wysłany: 24.07.06, 12:12

:razz:
Nie wychodz z ulami z cienia, bo przysporzysz sobie dodatkowych kłopotów i pracy. Rodziny w cieniu dużo wolniej wchodzą w nastrój rojowy. Jeżeli nie wierzysz to ustaw część pasieki w pełnym słońcu a resztę w cieniu. Oblicz we IX jaki odsetek rodzin w każdej z grup wszedł w nastrój rojowy oraz średnią wydajność miodową rodziny z grupy. Nawet gdy do rójki nie dojdzie, to średnia produkcja miodu od rodziny "w słońcu" będzie niższa. Te w cieniu przepracują większą ilość godzin w polu, podczas gdy te drugie przerywać będą pracę koncentrując się na bardzo silnej wentylacji ula.

 
     
mariasam 



Wiek: 35
Dołączyła: 30 Lip 2013
Posty: 1
Wysłany: 30.07.13, 12:42

I jak to bardzo podziękować za dzielenie się tymi informacjami z nas .... :)
_________________
learn spanish online free learn spanish online free
pass4sure - ccna training ccna training

 
     
koles1



Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 1
Wysłany: 04.05.16, 08:42

ja bym przenosił je jak najszybciej, bo jak wiadomo, nasze maleństwa nie lubią cienia.
_________________
zabawki

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by geman

Sprzedaż miodu z własnej pasieki. Gwarancja jakości!!!

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15