Forum pszczelarskie- pasieka wędrowna
Regulamin •  FAQ •  Szukaj •  Użytkownicy •  Stats •  Rejestracja •  Zaloguj •  Galeria •  Download
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Sprzedaż miodu w sklepie.
Autor Wiadomość
ulik2004 



Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Gorzyce
Wysłany: 02.05.09, 20:56
Sprzedaż miodu w sklepie.

Witam. Czy ktoś wie jakie wymogi należy spełnić by móc sprzedawać swój miód do jakiegoś sklepu spożywczego?? Jeśli ktoś ma taką możliwość to proszę aby opisał ją. Pozdrawiam :)

 


 
     
minikron 



Wiek: 57
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 13
Wysłany: 03.05.09, 09:06

Trzeba zarejestrować sprzedaż bezpośrednią i sprzedawać w ometkowanych opakowaniach jednostkowych.

 
     
ulik2004 



Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Gorzyce
Wysłany: 20.05.09, 13:08

A gdzie mogę zarejestrować tą sprzedaż i jakie są wymogi i koszty tej działalności..??

 


 
     
SlawekWo 



Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 8
Wysłany: 20.05.09, 21:17

sprzedaż bezpośrednią rejestrujesz u powiatowego lekarza weterynarii
koszt 17 zł
oczywiście bez kosztów jakie musisz ponieść żeby spełniać minimum wumagań

 
     
ulik2004 



Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Gorzyce
Wysłany: 21.05.09, 14:10

A możesz przybliżyć co to za wymagania?

 


 
     
minikron 



Wiek: 57
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 13
Wysłany: 24.05.09, 19:31

Najlepiej porozmawiaj z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, powie Ci co i jak. Nie są zbyt rygorystyczni. Jak nie masz dużej pasieki to i przydomowej kuchni może pozwolą.
Tak miałem zarejestrowaną sprzedaż bezpośrednią zanim zrobiłem sobie pracownię. Musiałem tylko zrobić podstawowe badania wody.

 
     
ulik2004 



Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Gorzyce
Wysłany: 27.05.09, 12:48

minikron jeśli mogę spytać to ile masz uli?? I jakie były koszty ze zbudowaniem pracowni??

 


 
     
minikron 



Wiek: 57
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 13
Wysłany: 29.05.09, 21:36

Kiedy starałem się o zarejestrowanie sprzedaży bezpośredniej miałem 14 rodzin. Teraz mam 36.
Koszt trudno określić, bo można pracownię zrobić na różnej podbudowie i w różny sposób. Wcale nie musisz mieć wykafelkowanych ścian. U mnie trochę to wyszło, bo przystosowywałem pomieszczenie w budynku gospodardczym i okleiłem właśnie kafelkami, na sufit panele, wstawiłem nowe okna i drzwi, zrobiłem osobne, szczelne pomieszczenie do dezynfekcji ramek.
Ale na to nie patrz, wcale nie takie są wymagania, możes to zrobić na tysiąc sposobów i różnym kosztem.
Dobrze radzę, przed podjęciem jakichkolwiek działań porozmawiaj z PLW.

 
     
Mokudzin 



Wiek: 36
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 19
Skąd: Elbląg
Wysłany: 05.01.10, 18:12

jesli nadal chcesz wiedziec wiecej napisz do mnie na meila :) mam duzo dokumentacji na ten temat ale nie jest to prosta sprawa sprzedac do sklepu bo musisz miec certyfikat PZPmoj e-mail:ps87@op.pl
_________________
Początkujący, mam nadzieje ze sobie poradzę z tymi pszczółkami:)

 


 
     
Moja pasieka: Pogrodzie
BoCiAnK



Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 30
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 14.01.10, 20:28

Mokudzin napisał/a:
j bo musisz miec certyfikat PZP

Powiedz Dlaczego Wprowadzasz Drugiego Niepotrzebnie w Błąd :?: :?: :?:
Lub Kto Ci takich Głupot Naopowiadał :?: :?: :?:

 
     
Mokudzin 



Wiek: 36
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 19
Skąd: Elbląg
Wysłany: 16.01.10, 12:46

Głupota? Jak inaczej sprzedaż legalnie miód, jeśli chce się legalnie sprzedawać to trzeba mieć działalność gospodarcza żeby móc wystawiać faktury dla sklepów. Pszczelarstwo to rolnictwo a rolnik możne prowadzić sprzedaż bezpośrednia a sprzedaż miodu do sklepu to już nie jest sprzedaż bezpośrednia. Następnym razem jak skomentujesz to przemyśl bo nie jest to forum nienawiści, tylko pomocy innym i wymiana informacji.Skupy miodu działają na takie zasadzie przecież PZP wydaje zezwolenia, potwierdzające jakości ze miód jest ze skupów dopuszczany do obrotu pośredniego, a jeśli uważasz ze jest inaczej to spróbuj, idź do sklepu i powiedz ze masz pasiekę i chcesz sprzedać miód to cie właściciel sklepu śmiechem zabije. W sklepach jest miód krajowy pochodzący ze skupów i z importu rzadko się trafia żeby jakaś pasieka sama do sklepu sprzedawała, a jeśli już tak się trafi sam pasieki z potwierdzona jakością produkowanego miodu, to jest to jest certyfikat PZP, który umożliwia kupienie banderoli. Człowieku to już nie jest komuna! Żyjemy w UE trzeba mieć na wszystko papier. Najprostszym sposobem na sprzedaż miodu do dużych cieci marketów jest zawiązanie grupy konsumenckiej, taka grupa możne nawet eksportować, podobnie jak na rynku kwiatów ozdobnych. To wiedza pozwala nam się wypowiadać na jakiś temat a nie jej brak. Pomyśl jeśli by było tak jak twierdzisz ze żeby sprzedawać miód do sklepów nie trzeba mieć działalności i dokumentu potwierdzającego jakość miodu to nie było by tego tematu na forum, a pszczelarze nie mieli by problemu z dystrybucja produktu. W dodatku dochodzi zwykła rzeczywistość czyli konkurencja i układy. Pszczelarstwo to ciasna gałąź gospodarki i przyjrzyj się nalepkom na miodzie który jest w sklepie to się przekonasz kto bierze pieniądze za jego sprzedaż bo na pewno nie są to pszczelarze ale zwykli biznesmeni mający kontakty, dokumenty i przetwórnie. I na przyszłość waż swoje opinie!
_________________
Początkujący, mam nadzieje ze sobie poradzę z tymi pszczółkami:)

 


 
     
Moja pasieka: Pogrodzie
Mokudzin 



Wiek: 36
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 19
Skąd: Elbląg
Wysłany: 16.01.10, 15:43

a no i zapraszam Pana do wzbogacenia swojej wiedzy o ksiazke o tym jak legalnie sprzedawać swój miód.

Artur Arszułowicz, eplomza@op.pl, tel: 784 170 718, (86) 218 07 03. Elżbieta Kowalczyk, elzbieta.szlachetka@wp.pl, tel: 504 874 751, (81) 887 40 55

Cena 1 egzemplarza 22 PLN brutto plus koszty przesyłki.
_________________
Początkujący, mam nadzieje ze sobie poradzę z tymi pszczółkami:)

 


 
     
Moja pasieka: Pogrodzie
Mokudzin 



Wiek: 36
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 19
Skąd: Elbląg
Wysłany: 16.01.10, 18:04

http://sklep.pszczoly.pl/...owicz-k048.html
_________________
Początkujący, mam nadzieje ze sobie poradzę z tymi pszczółkami:)

 


 
     
Moja pasieka: Pogrodzie
BoCiAnK



Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 30
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 18.01.10, 18:13

Mokudzin napisał/a:
Głupota? Jak inaczej sprzedaż legalnie miód, jeśli chce się legalnie sprzedawać to trzeba mieć działalność gospodarcza żeby móc wystawiać faktury dla sklepów. Pszczelarstwo to rolnictwo a rolnik możne prowadzić sprzedaż bezpośrednia a sprzedaż miodu do sklepu to już nie jest sprzedaż bezpośrednia. Następnym razem jak skomentujesz to przemyśl bo nie jest to forum nienawiści, tylko pomocy innym i wymiana informacji.
!


Szanowny Kolego nim zaś będziesz chciał kogoś pouczać Albo sobie kup i przeczytaj dokładnie tą broszurkę Arszułowicza lub zasięgnij informacji
Zapoznaj się co to jest sprzedaż bezpośrednia i jakimi warunkami się zajmuje
A teraz przeczytaj pierwszy post tego tematu
ulik2004 napisał/a:
Witam. Czy ktoś wie jakie wymogi należy spełnić by móc sprzedawać swój miód do jakiegoś sklepu spożywczego?? Jeśli ktoś ma taką możliwość to proszę aby opisał ją. Pozdrawiam :)

Tak Trza mieć nadany NR do Sprzedaży Bezpośredniej
A teraz Ci kolego powiem tylko jedno
Przychodzi gość na pasiekę i chce kupić 100 słoików miodu więc zacieram ręce i lecę nalewać Klient jak klient a co on zrobi z moim miodem to mnie nie interesuje Kumasz może go zjeść rozdać sprzedać w swoim sklepie
A że gość ma spust jak Tasmański Niedźwiedź i przychodzi 3 razy w tygodniu to tylko chwalić jego przepustowość i apetyt i Życzyć mu 100 lat zdrowia ale na to trza zapracować
Apropo Książki którą mi polecasz
Jak ja załatwiałem Zezwolenie na Sprzedaż Produktów Pszczelich to A Arszułowicz nie myślał że kiedykolwiek Wyda Książkę -- powiem tak Fajna Książeczka przeczytaj dokładnie :lol:

 
     
Mokudzin 



Wiek: 36
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 19
Skąd: Elbląg
Wysłany: 18.01.10, 20:55

Zgodzę się ale sprzedaż bezpośrednia daje nam tylko możliwość sprzedawania miodu samemu i na terenie powiatu w którym mamy pozwolenie na sprzedaż, a to ze ktoś od pszczelarza kupuje miód do swojego sklepu to nie znaczy ze jest to legalne, ja próbowałem zbyć swój miód w zwykłym wiejskim sklepie z kasa fiskalna wszystko jest ok jeśli są to ludzie ze wsi i nie chcą paragonu i wtedy są kłopoty bo nie mamy go na przychodzie i w momencie jakiej kol wiek kontrolo ma kare taka ze szok bo sprzedaje w sklepie towar z nieznajomego źródła i nie odprowadza podatku do fiskusa. Może powiedzieć ze sam prowadzi pasiekę ale wtedy musi okazać zezwolenie weterynaryjne i tak samo jest chociażby z jajkami, ziemniakami itp, nawet w radiu zet ostatni Weis dochodził dlaczego tak jest, gość wiózł jajka Starem i go zatrzymali do kontroli okazało się ze gość wiezie jajka do sklepu i to już nie była sprzedaż bezpośrednia i dostał kare , a to ze ktoś od Pana kupuje miód do sklepu to jego ryzyko, u mnie na ryneczku tez tak robią zwykli handlarze którzy kupują taniej od rolnika jajka , miód itd. Ja wiem ze to jest popularne ale nie legalne. Prawo handlowe mówi o tym ze trzeba mieć przychód i rozchód towaru żeby wszystko było ok. Sam próbowałem również sprzedać miód do sklepu z rzywnoscia ekologiczna i bezglutenowa bo często tam kupuje ze względu na to ze narzeczona jest na diecie bez glutenowej i wlasciciel sklepu powiedział ze kupi go demonie do sklepu jak dam mu fakturę, a skąd pszczelarz ma wiać fakturę VAT chyba ze prowadzi działalność. A tylko od sprzedaży bezpośredniej nie trzeba odprowadzać podatku, a taką sprzedaż możne prowadzić rolnik idąc dalej także pszczelarze.
_________________
Początkujący, mam nadzieje ze sobie poradzę z tymi pszczółkami:)

 


 
     
Moja pasieka: Pogrodzie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by geman

Sprzedaż miodu z własnej pasieki. Gwarancja jakości!!!

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16