Forum pszczelarskie- pasieka wędrowna
Regulamin •  FAQ •  Szukaj •  Użytkownicy •  Stats •  Rejestracja •  Zaloguj •  Galeria •  Download
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Sprzedaż miodu w sklepie.
Autor Wiadomość
ryszard13 



Wiek: 68
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 29
Skąd: Kraków-Cikowice
Wysłany: 19.01.10, 07:24
sprzedaż miodu do sklepu

Witam. Pszczelarz czy rolnik nie musi wystawiać faktury, robi to za niego sklep wystawiając "specjalną" fakturę i po bólu, aczkolwiek sklepikarze nie wiedzą o tej opcji. Pozdrawiam
_________________
Zapraszam na małe Co Nieco.

 


 
     
BoCiAnK



Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 30
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 19.01.10, 10:31

Mokudzin napisał/a:
Zgodzę się ale sprzedaż bezpośrednia daje nam tylko możliwość sprzedawania miodu samemu i na terenie powiatu w którym mamy pozwolenie na sprzedaż,

Kolego Jednak Mimo bardzo silnej woli nie chce abyś źle mnie zrozumiał ale nadal Pleciesz
Przeczytaj dokładnie rozporządzenie
A pisze tam jak Byk
Dokument do sprzedaży bezpośredniej upoważnia do sprzedaży na terenie Województwa i Województw Ościennych ,Jednakże sprzedający Ma Obowiązek powiadomienia w ciągu 7 dni PLW - danego obcego powiatu o sprzedaży na jego Terenie robi to osobiście sprzedający lub Organizator Masowej Imprezy

 
     
ulik2004 



Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Gorzyce
Wysłany: 19.01.10, 18:21

Sorki, ale biorąc bierny udział w tej dyskusji wkońcu się pogubiłem.;/
Prosze o wytłumaczenie od nowa. Lub ocenienia czy dobrze pojmuje:
Otóż zakładam pasiekę kupuje 40 rodzinek tak na początek .. jadę do PLW i tam ubiegam się o numer pasieki, następnie udaję się do najbliższego koła pszczelarzy i tam wpisuje się na listę członków(skłądki itp)
Zanim nastąpi miodobranie muszę "stworzyć" pracownie ze wszystkimi wymaganiami jakie są konieczne aby móc prowadzić sprzedaż bezpośrednią.. po zakończeniu pracy muszę zgłosić ją do odbioru znów u PLW i oni wysyłają kogoś z sanepidu?? lub innych pracowników?? Po tej kontroli otrzymuję zezwolenie. Jednak musze przestrzegać warunków sanitarnych przez cały rok bowiem kontrola jest 2 razy w roku. (czyli w tym momencie mam prawo sprzedać miód komukolwiek byle to odbyło się u mnie w pracowni lub na jarmaku czy burku<- dodatkowy wymóg aktualne badania w książeczce zdrowia. Mogę też bodajrze w tym momencie sprzedawać miód do miejsc skupu. Lecz do sklepu nie mogę sprzedać.. Oczywiście mówie cały czas o legalnym sprzedawaniu miodu.
Czy po powyższych działaniach powinnienem wystąpić do PZP z oświadczeniem o banderole?? Prosze o jak najprostsze wytłumaczenie ..

 


 
     
Mokudzin 



Wiek: 36
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 19
Skąd: Elbląg
Wysłany: 20.01.10, 20:18

odnośnie wypowiedzi " ryszard 13 "
ryszard13 napisał/a:
Witam. Pszczelarz czy rolnik nie musi wystawiać faktury, robi to za niego sklep wystawiając "specjalną" fakturę i po bólu, aczkolwiek sklepikarze nie wiedzą o tej opcji. Pozdrawiam
ja tez nie wiem o możliwości wystawienia takiej faktury bowiem zaden sklepikaz u ktorego prubowałem sprzedac sam nie wiedzial i w samej ustawie tez tego nie znalazłem moze przeoczyle, przyznam ze rozsadne jest to rozwiazanie czy mobłbym prosic o rozwiniecie tej tezy, bo moze byc tak ze wiadomosc o wystawianiu takiej faktory jest celowo ukrywana przed pszczelazami i nie tylko, buc moze chodzi o ochrone interesów skupów i przetwórców, ale to tylko takie moje insynuacje
_________________
Początkujący, mam nadzieje ze sobie poradzę z tymi pszczółkami:)

 


 
     
Moja pasieka: Pogrodzie
ryszard13 



Wiek: 68
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 29
Skąd: Kraków-Cikowice
Wysłany: 21.01.10, 06:37
sprzedaż miodu do sklepu

Witam. Pewien pan zaproponował aby przywieżć miód a on wystawi fakturę i tu ją nazwał, ale nie pamiętam tej nazwy. Pozdrawiam
_________________
Zapraszam na małe Co Nieco.

 


 
     
krzysglo 



Wiek: 50
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 14
Skąd: Głubczyce / Opolskie
Wysłany: 23.01.10, 21:36
Re: sprzedaż miodu do sklepu

ryszard13 napisał/a:
Witam. Pewien pan zaproponował aby przywieżć miód a on wystawi fakturę i tu ją nazwał, ale nie pamiętam tej nazwy. Pozdrawiam


Faktura VAT RR

 
     
krzysglo 



Wiek: 50
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 14
Skąd: Głubczyce / Opolskie
Wysłany: 23.01.10, 21:44

O fakturach i podatkach czytajcie tutaj

http://free4web.pl/3/2,92...9,2,Thread.html

i następne strony

 
     
marcinq00 




Wiek: 32
Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 73
Skąd: Łaczki Kucharskie
Wysłany: 18.08.10, 07:35

w jakich granicach wacha sie teraz cena miodu ?????
pozdrawiam Marcin

 


 
     
Moja pasieka: 6 wielkopolskich poczatkujacy
ander 



Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 43
Skąd: Suwałki / Michałów
Wysłany: 18.08.10, 21:59

http://www.pasiekapszczel...skach,1267.html
_________________
ZAPRASZAM NA FORUM PASIEKI MICHAŁÓW -> UDZIELAMY PRAKTYCZNYCH PORAD

 
     
Moja pasieka: Pasieka Michałów
pacyfic_77 



Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 3
Wysłany: 09.09.10, 19:39

Tak półżartem pół serio no chyba że ma się swój sklep i sprzedaje w nim żona :mrgreen:

 
     
Moja pasieka: Rozterk
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by geman

Sprzedaż miodu z własnej pasieki. Gwarancja jakości!!!

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16