Forum pszczelarskie- pasieka wędrowna
Regulamin •  FAQ •  Szukaj •  Użytkownicy •  Stats •  Rejestracja •  Zaloguj •  Galeria •  Download
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Pszczoły w domu.
Autor Wiadomość
krzysztofser



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 1
Wysłany: 05.06.09, 04:13
Pszczoły w domu.

Witam wszystkich serdecznie jestem nowym członkiem na forum i chciałbym się dowiedzieć co zrobić z pszczołami ktore zrobiły sobie gniazdo w moim domu na wsi.Jednym ze sposobów jest założenie własnej pasieki czy to wymaga dużo doświadczenia i pracy i jak przeprowadzić pszczoły do ula pozdrawiam Krzysztof. :lol:

 
     
ulik2004 



Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Gorzyce
Wysłany: 09.06.09, 16:27

Witam:) Według mnie powinieneś dostarczyć sobie chociaż niewielką dawkę teorii , jakiś "Poradnik pszczelarza", czy coś w tym stylu by nie zrobić krzywdy ani sobie, ani biednym pszczółkom. Jeżeli stwierdzisz, że to jest coś czym możesz się z zainteresowaniem zajmować to należy się jeszcze dokształcić w praktyce, najlepiej u okolicznego pszczelarza. Również zaopatrzyć w podstawowy sprzęt. Jeśli nie połkniesz bakcyla to daj znać pszczelarzowi o pszczołach, on się nimi fachowo zajmie.
Jeśli będziesz chciał powiększyć wiedzę to zapraszam również do lektury forum, zapewne też dużo CI podpowie. Pozdrawiam.

 


 
     
jino2 



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 212
Wysłany: 14.06.09, 18:55

do przesiedlenia pszczoł poproś doświadczonego pszczelarza-cwaniaka.
powodzenia!
_________________
Andrzej

 
     
Olga 



Wiek: 45
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: 30.06.09, 20:07

hej. to zależy też od tego w jakim miejscu się ulokowały...czy masz do nich dostęp?
_________________
kolekcjonerka szczęścia

 
     
jino2 



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 212
Wysłany: 06.07.09, 15:55

brak mi koncepcji; jak wydostać gościowi pszczoły z kanału wentylacyjnego (dymika)
bez jego burzenia. strażacy określili głębokość gniazda na ok 2m w głąb, siedzą już od trzech tygodni, ale gościo dopieroteraz zgłosił problem, ponieważ pożądliły już jego i jego dzieci, strażacy odpóścili po 7 żądle.
_________________
Andrzej

 
     
ulik2004 



Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Gorzyce
Wysłany: 06.07.09, 19:51

Może by od dołu w jakiś sposób zwiększył temperaturę, tak by nie nadążały chłodzić gniazda. W starych książkach było napisane też, że pszczoły nie lubią zapachu ropy, można by było je polać troszkę. Był też jakiś środek chemiczny o intensywnym zapachu benzo..coś tam, czy jakoś tak i to przegania pszczoły prawdopodobnie jedyny problem jest z jego dostępem bo służy również do produkcji materiałów wybuchowych:). Jako eksperyment spróbowałbym je polać spirytusem, w końcu nie lubią tego zapachu. Wprawdzie nie wiem, ja kiedyś ze ściany w stajni w opuszczonej stajni próbowałem wygonić pszczoły dymem. Zadymiłem im najprawdopodobniej całe gniazdo lecz nie wychodziły. Na drugi dzień już nie latały i zastanawiam się czy wyleciały czy się po prostu zaczadziły..:(

 


 
     
jino2 



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 212
Wysłany: 08.07.09, 18:30

ok, dziękuję. podałem gościowi swoje propozycje, bo to jego chata.
_________________
Andrzej

 
     
bnmjkliop123 



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 2
Wysłany: 08.07.09, 18:35

A gdzie one sie ulokoway :o pozdrawiam

 
     
jino2 



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 212
Wysłany: 14.07.09, 12:19

a no ulokowały się dość ciekawie, w dymiku (kanale wentylacyjnym) a gniazdo pociągnęły od góry w dół na ok 2 m. jest to poddasze mieszkalne, a dymik ładnie wymurowany z klinkieru. dymik jest dwu kanałowy, każdy o przekroju kwadratu.
pszczoły są badzo duże, bardzo złośliwe, bardzo podenerwowane.
_________________
Andrzej

 
     
handlarz77 



Wiek: 71
Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 9
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 27.03.17, 16:46

Wow !!!

ciężka sprawa! :shock:

 
     
handlarz77 



Wiek: 71
Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 9
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 27.03.17, 16:46

daj znać jak sobie z tym poradziłeś !!!!
bardzo mnie to ciekawi

 
     
miodek7 



Wiek: 44
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 4
Wysłany: 05.09.17, 10:17

No właśnie ciekawe, bo trzeba doświadczenia, i wiedzy żeby ogarnąć sprawę. I bizes miodowy się rozpoczyna.

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by geman

Sprzedaż miodu z własnej pasieki. Gwarancja jakości!!!

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15